در پنجمین جشنواره تئاتر دانشجویی منطقه 9 دانشگاه آزاد
تئاترهای دانشجویی با مضامین دینی اکران شد

خبرگزاری فارس: دبیر پنجمین جشنوار تئاتر دانشجویی گفت: در پنجمین جشنواره تئاتر دانشجویی منطقه 9 دانشگاه آزاد، اکران تئاترهای دانشجویی با مضامین دینی به تصویر کشیده شد.

خبرگزاری فارس: تئاترهای دانشجویی با مضامین دینی اکران شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام محمد رسولی ظهر امروز در اختتامیه پنجمین جشنواره تئاتر دانشجویی منطقه 9 که صبح امروز در مجتمع فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این دوره از برگزاری تئاترهای دانشجویی با قضاوت 3 داور از تهران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد پایان یافت.

وی افزود: دانشجویان هنرمند از شهرستان‌های مشهد، شیروان، کاشمر، قوچان و بیرجند آثار تئاتری خود را با عنوان‌های، دست‌های من، رقص کاغذ پاره‌ ها،شعبده و طلسم، آن پسر دل دارد و جذامیان از 17 تا21 اسفند سال جاری برگزار شد.

رسولی گفت: خوشبختانه هر سال دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد در اکران تئاتر رتبه یک کشور را کسب کرده است که برگزاری این جشنواره‌ها با توجه به فرامین و دستورهای رهبری باید جوانان این مملکت در بعد فرهنگی و رشد در این حوزه است.

وی ادامه داد: اگر چه عنوان این تئاترهای اکران شده مذهبی و دینی نیست ولی در غالب ارزش‌های دین و پاسداری از انقلاب با رویکرد مذهبی همراه بود.

دبیر پنجمین جشنواره تئاتر دانشجویی گفت: رهبر معظم انقلاب وظیفه هنرهای نمایشی را در جامعه کنونی سنگین ارزیابی کرده‌اند.

رسولی افزود: باید حقایق دینی و اسلامی در بیان هنرهای نمایشی -فیلم ،تئاتر و عکس- به وسیله هنرمندان این مرز و بوم به تصویر کشیده شود.

وی افزود: در برگزاری این جشنواره و در مرحله بازبینی، آثار ارسال شده از تمام شهرستان 14 اثر از  18اثر به مرحله اکران راه یافت.

دبیر پنجمین جشنواره تئاتر دانشجویی تصریح کرد: اجرای 13 گروه نمایشی تئاترها پنجمین جشنواره دانشجویی منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد از  8 صبح تا 18 بعد از ظهر در قالب گروه‌های نمایشی به اکران گذاشته شد.

وی افزود: در پایان از نفرات برتر در گروه نویسندگی، کارگردانی و منتخب بازیگران تئاتری  که در 6 ماه فعالیت کردند، تقدیر شد.

انتهای پیام/س10