مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی عنوان کرد
استقرار بالگرد هلال‌احمر از 6 فروردین در خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی گفت: بالگرد جمعیت هلال احمر از ششم فروردین ماه سال ۹۱ در این استان استقرار می‌یابد.

خبرگزاری فارس: استقرار بالگرد هلال‌احمر از 6 فروردین در خراسان شمالی

حامد سجادی ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این بالگرد از این تاریخ به مدت شش روز در خراسان شمالی استقرار و مأموریت‌های محوله را انجام می‌دهد.

وی امدادرسانی، نظارت بر ترافیک محورها و همچنین انجام مأموریت‌های ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی را با استقرار این بالگرد در خراسان شمالی برشمرد و افزود: این بالگرد از نوع جدید و پیشرفته بوده که در مأموریت‌های نوروزی به کار گیری می‌شود.

سجادی در بخش دیگری با اشاره به اینکه 25 پایگاه امداد و نجات توسط جمعیت هلال‌احمر استان در نوروز به کار امدادرسانی می‌پردازند، گفت: این پایگاه‌ها در طول طرح نوروزی در آمادگی کامل به سر می‌برند.

وی همچنین تعداد پایگاه‌های راهنمایان مسافران نوروزی در این استان را 20 پایگاه ذکر کرد و افزود: در این پایگاه‌ها بروشور، نقشه، کتابچه، کاتالوگ و ... توزیع و در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی راه اندازی سامانه راهنمایان مسافران نوروزی در این پایگاه‌ها را برشمرد و گفت: در این سامانه‌ها مسافت شهرهای مورد نظر مسافران در حداقل زمان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

خراسان شمالی در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد. بر اساس آمار رسمی سالانه 15 میلیون زائر و مسافر از این استان گذر می‌کنند. نوروز سال گذشته سه میلیون و 519 نفر از خراسان شمالی دیدن و گذر کردند.

انتهای پیام/و۲۰