معاون امور استان‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:
دستاوردهای نظام از تریبون‌های نماز جمعه تبیین شود‌

خبرگزاری فارس: معاون امور استان‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: دستاوردهای چشمگیر نظام در عرصه‌های متفاوت باید از تریبون نماز جمعه تبیین شود.

خبرگزاری فارس: دستاوردهای نظام از تریبون‌های نماز جمعه تبیین شود‌

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام عبدالعلی ابراهیمی، ظهر امروز در گردهمایی منطقه‌ای مجریان و مسئولان واحد خواهران ستادهای نماز جمعه که در تالار تربیت مشهد برگزار شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره تاکید کرده‌اند که منبرهای نماز جمعه باید مکانی برای جذب حداکثری جوانان باشد و برای رسیدن به این نقطه مطلوب نیازمند برنامه‌ریزی‌ دقیق هستیم.

معاون امور استان‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادامه داد: تحول فرهنگی در ستادهای نماز جمعه یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و تنها از این راه می‌توانیم فرمایشات مقلم معظم رهبری را عملی کنیم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: باید زیبایی و طراوت در تمامی نمازهای جمعه موج بزند و امام جمعه بدون همکاری ستادهای برگزاری، به تنهایی نمی‌تواند این فضا را ایجاد کند.

وی افزود: در حوزه ستادهای برگزاری نماز جمعه، باید بیش از پیش به جوانان میدان داد و اجازه بدهیم آن‌ها طراوت و پویایی را به این مجموعه‌ها اضافه کنند.

ابراهیمی با اشاره به رویکرد نماز جمعه نسبت به مسائل اساسی نظام، افزود: ائمه جمعه و مجریان برگزاری نماز جمعه باید تمامی اتفاقات هفته گذشته را رصد کنند و از تریبون نماز جمعه برای تبیین مهم‌ترین دستاوردهای نظام استفاده کنند و آن‌ها را برای مردم شفاف‌سازی و تشریح کنند.

معاون امور استان‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: جلسات ستادها، باید به صورت مداوم برگزار شود تا بتوانند نقاط ضعف خود را برطرف و نقاط قوت را نیز تقویت کنند.

وی تاکید کرد: نماز جمعه، جایگاه تبیین سیاست‌های فرهنگی نظام نیز هست، بنابراین ائمه جمعه باید فرهنگ و معنویت را در کنار یکدیگر برای مردم ارائه کنند.

ابراهیمی اظهار داشت: باید از گردهمایی عظیم مردم در زمان نماز جمعه نهایت استفاده را برد و آثار مخرب فرهنگ مستهجن غربی را برای آن‌ها باز کرد و در کنار آن الگوی فرهنگی اسلام را نیز تبیین نمود تا مردم با دیدی باز بتوانند فرهنگ اسلامی را پذیرا باشند.

معاون امور استان‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه افزود: نیروهای ستادی، باید اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بالا ببرند و در بین نیروهای زیردست خود نیز همین روحیه را تزریق کنند.

انتهای پیام/ش10