جمعه برگزار می‌شود،
تظاهرات گسترده بحرینی ها در محکومیت اشغالگری آل سعود

خبرگزاری فارس: مردم بحرین فردا جمعه در اولین سالروز اشغال این کشور از سوی نظامیان سعودی تظاهرات گسترده ضد آل سعود برگزار می‌کنند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات گسترده بحرینی ها در محکومیت اشغالگری آل سعود

به گزارش فارس به نقل از الانتقاد نت، سران اعتراضات مسالمت آمیز در بحرین از مردم خواستند تا فردا در سالروز اشغال این کشور از سوی مقامات سعودی میزان مقاومت برای اخراج اشغالگران را افزایش دهند و تظاهرات گسترده ای برگزار کنند.

فردا جمعه اولین سالروز حضور نیروهای خارجی سعودی در بحرین برای سرکوب تظاهرات مردمی در این کشور است، این در حالی است که این نیروها در سال گذشته در انجام مأموریت خود و شکستن اراده مردم انقلابی بحرین ناکام ماندند و نتوانستند تظاهرات مسالمت آمیز برای ایجاد اصلاحات در کشور را سرکوب کنند، این یک سال در حالی طی شده است که مقامات سعودی و بحرینی به دنبال دلیلی برای ادامه اشغالگری عربستان سعودی در بحرین هستند.

دیروز نیز شهرهای بحرین شاهد تظاهرات مسالمت آمیز بود که خواستار تغییر نظام در این کشور و آزادی زندانیان سیاسی بودند که البته با واکنش نیروهای امینتی و حمله به مردم با گازهای مسموم و اشک آور همراه شد.

ائتلاف 14 فوریه بحرین نیز دیروز از مردم خواست که این راهپیمایی ها را که تحت عنوان وفاداری به نمادهای بازداشتی ها بویژه عبدالهادی الخواجه برگزار می شود، دنبال کنند. همچنین جریان "وفاداری اسلامی" نیز از مردم خواست تا در اعلام همبستگی با بازداشتی ها پیراهن مشکی بر تن کنند و تصاویر شاه سعودی را در راهپیمایی ها در رد سیاست های اشغالگرایانه دولت عربستان آتش بزنند.

انتهای پیام/++