ریاضت اقتصادی عامل بیکار شدن 270 هزار انگلیسی در سال 2011

خبرگزاری فارس: مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرد که در اثر اعمال سیاست ریاضت اقتصادی بیش از 270 هزار فرصت شغلی در این کشور در سال گذشته از بین رفته است.

خبرگزاری فارس: ریاضت اقتصادی عامل بیکار شدن 270 هزار انگلیسی در سال 2011

به گزارش فارس به نقل از گاردین، این مرکز در گزارش خود در این زمینه آورده است که در بخش آموزش 71 هزار نفر و در بخش خدمات بهداشت عمومی نیز 31 هزار نفر در سال گذشته میلادی شغل خود را از دست داده اند. به بیان دیگر میزان افراد شاغل در بخش خدمات عمومی در انگلیس به 5.94 میلیون نفر کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، اعمال سیاست ریاضت اقتصادی در انگلیس موجب شده است بیش از 270 هزار نفر در سال 2011 شغل خود را در بخش خدمات عمومی از دست بدهند و این در شرایطی است که بیش از 100 هزار شغل از این مورد در زمینه خدمات آموزشی و بهداشتی بوده است.

این در شرایطی است که آمارهای رسمی نشان می دهد نیروی کاری در انگلیس در سال گذشته به میزان هفت درصد کاهش داشته است، به طوری که دیو پرنتیس دبیرکل اتحادیه هماهنگ کننده بخش عمومی در این باره می گوید: کاملا واضح است که ما در این زمینه با یکدیگر هماهنگ و متحد نبوده‌ایم. از زمانی که دولت ائتلافی در انگلیس به قدرت رسیده است، در هر دو دقیقه و 18 ثانیه یک فرصت شغلی در انگلیس از بین رفته است، این به این معنا است که در هر روز 625 نفر در انگلیس به جمع افراد نیازمند به دریافت بیمه بیکاری اضافه می‌شوند. به همین دلیل دولت باید هر چه سریع‌تر برنامه معتبر و مناسبی برای ایجاد رشد و بهبودی در این زمینه ارائه دهد.

در عین حال آمارهای ارائه شده از سوی مرکز آمار انگلیس در مورد میزان بیکاری در این کشور نشان می‌دهد که مشکلات اقتصادی همچنان بر بازار کار تاثیرگذار است. این در حالی است که میزان بیکاری در سه ماهه منتهی به ژانویه سال جاری نیز به بالاترین میزان خود از سال 1995 رسیده است.

انتهای پیام/س.ص