تظاهرات زنان مناطق شرقی عربستان علیه سرکوبگری رژیم‌ آل سعود

خبرگزاری فارس: زنان مناطق شیعه نشین شرق عربستان با برگزاری راهپیمایی اعتراض‌آمیزی سرکوب دانشجویان دانشگاه "ابها" در شمال عربستان و دیگر مناطق این کشور را محکوم کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات زنان مناطق شرقی عربستان علیه سرکوبگری رژیم‌ آل سعود

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری التغییر، شهر العوامیه در منطقه الشرقیه در شرق عربستان روز گذشته شاهد برگزاری تظاهراتی توسط زنان این منطقه در اعلام همبستگی با دانشجویان دانشگاه دخترانه ملک خالد در شهر ابها در شمال عربستان بود.

زنان شهر العوامیه در تظاهرات خود نادیده گرفتن مطالبات مردمی و سرکوب دانشجویی توسط رژیم سعودی را به شدت محکوم کرده و خواستار توجه به این خواسته‌ها به جای سرکوب آنها شد.

تظاهرات روز گذشته شهر العوامیه در راستای مجموعه راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز و تظاهرات‌هایی است که این هفته در راستای "هفته یاری آزادگان" برگزار می‌شود.

هفته یاری آزادگان عربستان با برگزاری تظاهراتی گسترده و بزرگ در خیابان "منیر المیدانی" در مرکز شهر القطیف امروز (جمعه) پایان می‌یابد.

مناطق مختلف عربستان از 10 روز پیش تاکنون به دلیل یورش نیروهای امنیتی رژیم سعودی به تحصن دانشگاه دخترانه ابها که یک کشته و 53 مجروح برجای گذاشت، شاهد برگزاری راهپیمایی‌ها و تحصن‌های اعتراض‌آمیز است.

انتهای پیام/++