معاون فرهنگی اداره اوقاف استان یزد:
طرح آرامش بهاری از 28 اسفند در بقاع متبرکه یزد اجرا می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان از اجرای طرح آرامش بهاری از 28 اسفندماه در امام‌زاده‌ها و بقاع متبرکه یزد خبر داد.

خبرگزاری فارس: طرح آرامش بهاری از 28 اسفند در بقاع متبرکه یزد اجرا می‌شود

حجت‌الاسلام سعید رادمهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: طرح آرامش بهاری ویژه مهمانان نوروزی است و با اجرای آن، مهمانان نوروزی در تعطیلات آخر سال در کنار امام‌زادگان و بقاع متبرکه استان یزد خواهند بود.

وی با تأکید بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز، ارتقاء سطح فکری و فرهنگی زائران و مسافران نوروزی و احیای تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید باستانی نوروز را از اهداف اجرای طرح آرامش بهاری عنوان کرد.

رادمهر، خدمات‌رسانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه‌مندی در زائران بقاع و اماکن متبرکه را ضروری خواند و نظارت بر خدمات بهداشتی، ایجاد فضای مناسب برای پارکینگ، آماده‌سازی و تجهیز زائرسراها، آماده‌سازی فضا برای استقرار چادرهای مسافران نوروزی و تأمین امنیت و آرامش مسافران را از جمله اقدامات اوقاف برای استقبال از مسافران نوروزی بیان کرد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به استقبال کم‌نظیر عموم مردم از امام‌زادگان و بقاع متبرکه به ویژه در ایام نوروز، از برگزاری مراسم ویژه تحویل سال نو با حضور ائمه جمعه، روحانیون، خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم در کنار امام‌زادگان و بقاع متبرکه شاخص استان یزد خبر داد.

رادمهر قرائت قرآن با حضور قاریان ممتاز، اجرای مدیحه‌سرایی، سخنرانی مذهبی، قرائت زیارت آل‌یس و دعای تحویل سال، تهیه هفت‌سین قرآنی و غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا را از برنامه‌های تحویل سال نو در امام‌زادگان شاخص برشمرد.

وی بر ارتقای سطح دینی و معرفتی زائران امام‌زادگان و بقاع شاخص استان یزد تأکید کرد.

رادمهر افزود: برپایی خیمه‌های معرفت در امام‌زادگان شاخص با حضور گروهی از کارشناسان مسائل اعتقادی و احکام شرعی و مشاوران خانواده را از دیگر برنامه‌های فرهنگی اوقاف در ایام نوروز بیان کرد.

طرح آرامش بهاری از 28 اسفندماه تا 14 فروردین سال آینده در امام‌زادگان و بقاع متبرکه شاخص استان یزد اجرا می‌شود.

انتهای پیام/خ20/ط4000