به همت امور ورزش و جوانان آغاز شد
برگزاری دوره آموزش 15 روزه نجات‌ غریق در سوق

خبرگزاری فارس: مدیر امور ورزش و جوانان سوق از برگزاری دوره‌ آموزش 15 روزه نجات‌ غریق در سوق خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری دوره آموزش 15 روزه نجات‌ غریق در سوق

 به گزارش خبرگزاری فارس از سوق، سید محمدقلی تقوی‌نژاد در جمع دانش آموختگان کلاس غریق نجات و غواصی این شهر اظهار کرد: با توجه به این که در استخر شنای شهر سوق با کمبود ناجی مواجه بودیم و از طریق امور ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه و مدیرکل ورزش استان و هیئت‌های غریق نجات و غواصی موفق به برگزاری یک دوره کلاس‌های نجات غریق شدیم.

وی گفت: امیدواریم ورزشکاران این منطقه با تلاش و کوشش خود کلاس های این دوره از نجات غرق و غواصی را به طور کامل فرا گیرید تا در آینده در زمینه ورزش‌های آبی با مشکلی مواجه نشویم.

این مقام مسئول افزود: این کلاس‌ها از امروز به مدت 15 روز در استخر شنای شهید بهشتی شهر سوق و زیر نظر مدرس استانی علی باشت باوی و کمک مدرسی وحید غلامی از گچساران برگزار می‌شود که تعداد شرکت کنندگان در این کلاس‌ها 25 ورزشکار است.

تقوی‌نژاد تصریح کرد: 200 متر آزاد زیر 4 دقیقه، چهار رشته شنای اصلی "کرال سینه، کرال پشت، قورباغه و پروانه"، 25 متر شنای زیر آبی، گرفتنی‌ها و حمل غریق به کنار استخر و بیرون آوردن گوی فلزی از منطقه عمیق و انجام عملیات CPR از جمله قسمت‌هایی است که در این دوره آموزش آن مد نظر قرار گرفته است.

 وی خاطرنشان کرد: در پایان کلاس‌ها آزمون کتبی و عملی  از شرکت کنندگان صورت خواهد گرفت و کسانی که حد نصاب نمره آزمون را بگیرند کارت درجه دو نجات غریق و غواصی برای آن‌ها صادر می‌شود.

تقوی‌نژاد عنوان کرد: استخر شنای سوق در ایام نوروز پذیرای همشهریان و میهمانان نوروزی است.

انتهای پیام/س20