معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل:
سیاست ما تقویت رشته‌های انفرادی است

خبرگزاری فارس: معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: با توجه به بسترهای شکوفایی رشته‌های انفرادی سیاست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل حمایت و تقویت از رشته‌های انفرادی است.

خبرگزاری فارس: سیاست ما تقویت رشته‌های انفرادی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدرضا برادران در آخرین جلسه کارگروه ورزش و جوانان در اردبیل گفت: هر چند در رشته‌های تیمی نیز 83 مورد قهرمانی کشوری را داشتیم اما به رغم علاقمندی مردم به رشته‌هایی چون فوتبال، والیبال و بسکتبال توان و استعداد ورزشکاران استان در رشته‌های انفرادی بیشتر از تیمی است.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که رشته‌های تیمی بیشتر به سمت لیگ حرکت می‌کند و مسابقات آن نیاز به سرمایه‌گذاری و صرف هزینه‌های بیشتر دارد، گرایش به حمایت از رشته‌های انفرادی افزون شده و این شرایط در استان اردبیل نیز حاکم است.

برادران خاطر نشان کرد: زمانی که در المپیک فوتبال با آن همه طمطراق خود تنها گردن‌آویز طلا می‌گیرد اما رشته دومیدانی 24 مدال المپیکی دارد قطعاً بسیاری از کشورها سرمایه‌گذاری خود را در رشته‌های انفرادی چون دومیدانی و ژیمناستیک انجام می‌دهند تا مدال‌های بیشتری درو کنند.

 

اردبیل ضعف اسپانسر در حمایت از ورزش‌های تیمی دارد

این مسئول با یادآوری این‌که نمی‌توانیم با اندک اعتبارات از تیمی در مسابقات لیگ حمایت کنیم و از این رو به رشته‌های انفرادی روی آوردیم، اضافه کرد: معتقدم اگر این ضعف که اسپانسرها از تیم‌های ورزشی در این استان حمایت کافی نمی‌کنند، برطرف شود و رشته‌های تیمی از پشتیبانی کافی برخوردار باشند در آن صورت موفقیت به دست می‌آید.

به گزارش فارس، معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل مهم‌ترین اتفاق ورزشی سال 90 را روی کار آمدن پازاج به عنوان قهرمان ملی و جهانی در رشته کشتی بر مسند اداره کل ورزش و جوانان و کسب سهمیه المپیک سجاد انوشیروانی و محمدپور است که امیدواریم سال آینده موفقیت‌ها روزافزون شود.

وی گفت: تغییر مستند مدیریت‌ها جلوی پیشرفت و برنامه‌ریزی‌های هدفمند را می‌گیرد و انتظار داریم این تغییر و تحولات پایدار بوده تا ورزش رو به رشد استان دچار تلاطم نشود.

برادران با اظهار بی‌اطلاعی از پشت پرده و علل تغییر و تحولات در سطح مدیریت ورزش و جوانان استان افزود: با مدیریت پازاج در ماه‌های اخیر شاهد برنامه‌ریزی و حرکت سیستمی در ورزش استان هستیم.

وی در مورد وضعیت رشته فوتبال تصریح کرد: باشگاه‌های ما توان رقابت با تیم‌های قدر لیگ برتری و حتی لیگ دسته یک را ندارند به طوری که اگر تیم ذوب‌آهن اصفهان 20 میلیارد تومان در فوتبال سرمایه‌گذاری می‌کنند اعتبار یک فصل تیم‌های ما کمتر از 30 میلیون تومان است.

برادران خاطر نشان کرد: با این شرایط تیم‌های فوتبال ما در دسته دو و سه با جان و دل با حریفان خود مقابله می‌کنند و اگر اسپانسری قوی در این استان باشد فوتبال این استان استعداد راهیابی به لیگ دسته یک و حتی برتر را نیز دارد.

انتهای پیام/س10/پ3003