معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با فارس مطرح کرد
رشد 12.5 درصدی دانش آموزان در المپیاد علمی دانش آموزی کشور

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: رشد 12.5 درصد دانش آموزان را در شرکت در المپیاد علمی دانش آموزی کشور شاهد بودیم.

خبرگزاری فارس: رشد 12.5 درصدی دانش آموزان در المپیاد علمی دانش آموزی کشور

مهری سویزی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی»، اظهار داشت:  زیرساخت سرمایه ایرانی و زیرساخت دانایی و توانایی که نسل جوان را به سمت نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف ببرد حقیقتاً در آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر یک رضایت عمومی و نسبی در جامعه فرهنگیان به وجود آمده است، فکر می‌کنم  می‌تواند سرمایه خوبی باشد برای اینکه سال ۹۱ را با هدفمندی، تلاش و سخت‌کوشی بیشتری چه در ساحت علمی و کاری و چه در ساحت زندگی فردی و خصوصی برنامه‌ریزی کنند.

سویزی ادامه داد: به هر حال سال نو فرصت یک تدبیر مجدد را به انسان می‌دهد که یک نگاه پالایشگر نسبت به گذشته‌اش داشته باشد و ببیند چه برنامه‌ها، کاستی‌ها و نواقصی دارد تا برطرف سازد؛ زیباترین برداشتی که از بهار می‌توانم احساس کنم این است که یک فرصت دوباره برای رشد، رویش و جبران حرکت و تلاش است.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان نیز در فضای گفت‌وگوهای بزرگترها سوگیری‌ها و جهت‌گیری‌های آنها، مطابق با سن تقویمی خود می‌توانند یک برداشت مناسب‌تری داشته باشند تا با برنامه‌ریزی ایام خود را سپری کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: دانش آموزان باید بتوانند این انرژی عظیم نوجوانی و جوانی را با برنامه‌ریزی مدیریت کنند و نتایج خوبی بگیرند.

وی به برنامه های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اشاره کرد و اظهار داشت: سزدهمین دوره جشنواره جوان خوارزمی توسط این مرکز برگزار شد که در جریان هستید در گذشته توسط معاونت متوسطه برگزار می شد؛ این جشنواره در ۱۶ گروه علمی برگزار شد که 6،6 رشد نسبت به سال‌های گذشته داشتیم.

سویزی به برگزاری المپیاد علمی دانش آموزی کشور نیز اشاره کرد و ادامه داد: رشد 12،5 درصد دانش آموزان را در این آزمون شاهد بودیم که 140 هزار دانش آموز شرکت کرده بودند و نتایج مرحله اول نیز اعلام شد.

وی از رشد مدارس استعدادهای درخشان در کشور و افزایش تعداد دانش آموزان این مدارس نیز خبر داد.

انتهای پیام/