همزمان با شب دوازدهم فروردین
آسمان گیلان نورافشانی می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از نورافشانی آسمان این استان همزمان با شب دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

خبرگزاری فارس: آسمان گیلان نورافشانی می‌شود

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت به یوم‌الله دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: مردم در دوازدهم فروردین سال 58 با حضور در پای صندوق‌های رای تصمیم جدی خود مبنی بر استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران را نشان دادند.

وی با بیان اینکه 98.2 درصد مردم ایران در 12 فروردین سال 58 به نظام جمهوری اسلامی رای آری دادند، افزود: مردم در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 12 اسفند سال گذشته نیز همان راه را ادامه دادند و این امر نشان دهنده بصیرت ملت ایران است.

اشجری، آذین‌بندی و چراغانی میدان‌ها و خیابان‌های اصلی شهر رشت را از برنامه‌های جشن روز جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: نقاط مختلف آسمان گیلان همزمان با شب دوازدهم فروردین نورافشانی می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان نصب پرچم‌های جمهوری اسلامی بر تیرک بلوارها، فعال کردن تلویزیون‌های شهری در شب و روز دوازدهم فروردین، تهیه و چاپ بنر به منظور نصب در تابلوها با موضوع دوازدهم فروردین و برگزاری جنگ شادی در یکی از پارک‌های مرکز شهر را از برنامه‌های اجرایی شهرداری رشت در این ایام اعلام کرد.

وی با اشاره به فیلمبرداری و عکسبرداری از مراسم استانی جشن جمهوری اسلامی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، تصریح کرد: مجتمع‌های فرهنگی گیلان ویژه‌برنامه‌های شب شعر، جنگ شادی و ... را همزمان با روز جمهوری اسلامی برگزار می‌کنند.

اشجری توزیع گل و شیرینی در مبادی ورودی و خروجی گیلان، بهره‌برداری از تابلوهای تبلیغاتی سطح جاده‌ها با جمله نوشته‌های روز جمهوری اسلامی و نصب بنر یوم‌الله دوازدهم فروردین در ورودی استان را از برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی گیلان برشمرد و خاطرنشان کرد: هماهنگی لازم برای نصب پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در واحدهای صنفی و پخش نقل و شیرینی با مجمع امور صنفی انجام شده است.

رئیس شورای تبلیغات اسلامی گیلان بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی کاروان‌های راهیان نور و بهره‌گیری از ظرفیت مهمانسراها برای تبیین روز جمهوری اسلامی با توزیع ویژه‌نامه را از جمله فعالیت‌ها در ایام دوازدهم فروردین خواند و گفت: مساجد و کانون‌های فرهنگی گیلان در مراسم روز جمهوری اسلامی فعال شده و از فضای دعای کمیل و دعای ندبه در پرداختن به یوم‌الله دوازدهم فروردین استفاده می‌شود.

وی به ایجاد ایستگاه‌های صلواتی در محل برگزاری مراسم شب دوازدهم فروردین با حضور امدادگران جمعیت هلال‌احمر اشاره کرد و ابراز داشت: برگزاری ویژه‌برنامه‌های مربوط به روز جمهوری اسلامی در اماکن گردشگری، تبلیغات محیطی در اماکن گردشگرپذیر با نصب بنر و پرده‌نوشته و انجام نورافشانی در یکی از اماکن گردشگرپذیر از فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی گیلان در این ایام است.

اشجری، مراسم استانی گرامیداشت یوم‌الله جمهوری اسلامی در روز جمعه یازدهم فروردین جاری را پس از نماز مغرب و عشا در جوار مزار سردار جنگل در مسجد سلیمانداراب رشت ذکر کرد و اذعان داشت: اجرای محفل انس با قرآن همزمان با یوم‌الله دوازدهم فروردین در مساجد گیلان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/خ۱۰