250 هزار پوند برای دیدار خصوصی با نخست وزیر/
درخواست حزب کارگر انگلیس برای تحقیقات مستقل از اعضای حزب کامرون در پی رسوایی مالی

خبرگزاری فارس: حزب کارگر در انگلیس درپی رسوایی مالی حزب محافظه کار خواستار تشکیل کمیته تحقیقات گسترده و مستقل درباره منابع مالی حزب حاکم شده است.

خبرگزاری فارس: درخواست حزب کارگر انگلیس برای تحقیقات مستقل از اعضای حزب کامرون در پی رسوایی مالی

به گزارش فارس به نقل از پرس تی وی، فشارها بر دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس درباره رسوایی مالی یکی از اعضای حزب محافظه کار در حال افزایش است و حزب حاکم هنوز نتوانسته راه حلی برای برون رفت از این بحران پیدا کند.

این ماجرا پس از آن آغاز شد که هفته نامه ساندی تایمز فیلمی منتشر کرد که در آن "پیتر کرادوس" عضو سابق حزب محافظه کار به خبرنگار وعده می‌دهد در صورت پرداخت پول می‌تواند قرار ملاقاتی خصوصی بین وی با نخست وزیر را برگزار کند.

حزب کارگر انگلیس در واکنش به این رسوایی خواستار انتشار اسامی افرادی شده که از این طریق با نخست وزیر دیدار خصوصی داشته اند تا ابعاد واقعی این مسئله مشخص شود.

حزب کارگر خواستار تحقیقات مستقل و گسترده درباره رسوایی حزب محافظه کار شده ولی در مقابل کامرون تصریح کرده که خود اعضای حزب مشغول تحقیقات در این باره هستند.

پیتر کرادوس در فیلم منتشر شده به خبرنگار ساندی تایمز که خود را یکی از حامیان مالی حزب معرفی کرده، می‌گوید: وی می‌تواند با دادن 250 هزار پوند به نخست وزیر دسترسی داشته باشد که این دیدار تاثیری "عالی" بر تجارت وی خواهد داشت.

"اد میلیبند" رهبر حزب کارگر خواسته تا به سرعت تحقیقات توسط یک کمیته مستقل درباره منابع مالی حزب محافظه کاربرگزار شود.

وی تصریح کرد: مردم این سوال را می‌پرسند که سیاست‌های اعمال شده دولت در راستای منافع ملی است یا منافع حزب محافظه کار.

کامرون در مقابل این انتقادات مدعی شده که اقدام هم حزبی وی مربوط به کل حزب محافظه کار نیست و کمیته تحقیق باید مانع از تکرار چنین اتفاقاتی شود.

این درحالی است که کامرون هنوز جزئیاتی از دیدار‌های خصوصی که از این طریق داشته نگفته است.

انتهای پیام/ق